Sphere card

BC Battery Junior
Výrobca: BC Battery
€ 64,95
€ 51,95
48h.gif
Popis produktu

BC Junior 1500 je univerzálna nabíjačka. Jej maximálny nabíjací prúd (1.5 Amp) ju robí ideálnou pre obnovu, nabíjanie, desulfatáciu a údržbu všetkých akumulátorov motocyklov, mopedov, ATV ale taktiež údržbu automobilových akumulátorov.


Nabíjačka je vyvinutá aby mohla byť neustále pripojená k akumulátoru bez rizika a potreby odpojenia akumulátora z vozidla. Týmto spôsobom dokáže udržať akumulátor plne nabitý po dlhú dobu.
BC Junior 1500 nabíja maximálnym prúdom 1.5 ampéru, vďaka plne automatickému 8-cyklovému algoritmu nabíjania obnoví aj hlboko vybité akumulátory (od 1.5 voltu). Pomocou zariadenia je možné dobiť, desulfátovať a udržiavať všetky typy 12V akumulátorov s kapacitou od 3 do 70 Ah (údržba až pre 100Ah akumulátory).


Dvojica LEDiek indikuje stav nabíjacieho cyklu ako aj poruchu pri nabíjaní v reálnom čase.
BC Junior 1500 nevytvára iskry, je chránená proti skratu, prepólovaniu, prebitiu a prehriatiu.
Balenie obsahuje vodotesný kábel s očkami (kód STD2V), ktorý môže byť ponechaný inštalovaný na vozidle a akumulátorový kábel s izolovanými kliešťami (kód 30AMPPZ). Univerzálny adaptér 12/18 mm (kód ACC612V) pre dobitie batérie z cigaretového zapalovača je možné dokúpiť .

 

 

Vstupné napätie 220÷240 V, 50÷60 Hz
Nabíjacie napätie 13.8 V / 14.4 V
Nabíjací prúd 1.5 A max
Nabíjací algoritmus 8 automatických cyklov (Inicializácia, Obnova, počiatočné dobíjanie,
plné dobíjanie, desulfatácia,
Analýza, Údržba a ekvalizácia)
Typy akumulátorov 12 V kyselinové
(Klasické, Gelové, MF, VRLA, AGM, Ca/ca, atď.)
Kapacita akumulátorov od 3 Ah do 70 Ah (Nabíjanie),
až do 100 Ah (Údržba)
Teplotný rozsah od -20° to +50°C
IP trieda Ochrana voči kvapkám vody
IP44. Vhodná pre vonkajšie použitie

 

BC JUNIOR 1500 je vybavená najnovším mikroprocesorom, ktorý monitoruje všetky parametre akumulátora v reálnom čase a zahajuje nový viacstupňový nabíjací algoritmus:
1. Inicializácia: zariadenie skontroluje funkčnosť všetkých článkov akumulátora pre overenie vhodnosti akumulátora pre obnovu alebo dobitie.
2. Obnova: ak je akumulátor hlboko vybitý (napätie akumulátora od 1.5 V) zariadenie sa ho pokúsi obnoviť a zvýšiťhodnotu napätia.
3. Počiatočné dobíjanie: ak je akumulátor v stave značného vybitia, zariadenie poskytne malý pulzný prúd pre obnovenie a prebratie akumulátora z tejto kritickej fázy.
4. Plné dobíjanie: zariadenie dobíja akumulátor plným prúdom, obnoví sa tak 85-90% kapacity akumulátora.
5. Desulfatácia: zariadenie vykoná "kontrolované prebíjanie" pre obnovu zostávajúcich 10-15% kapacity akumulátora,prostredníctvom desulfatácie olovených článkov akumulátora (pri nízkej a strednej sulfatácii).
6. Analýza akumulátora - konečný test: zariadenie ukončí dobíjanie na krátku dobu pre zistenie, či je akumulátor schopný udržať si kapacitu dobitú počas predchádzajúcich cyklov. Tento test je periodicky opakovaný počas cyklu Údržby.
7. Údržba: zariadenie udržuje akumulátor v najlepšej kondícii po veľmi dlhú dobu (až niekoľko mesiacov) počas ktorej sa vozidlo nepoužíva.
8. Ekvalizácia: každých 30 dní počas dlhodobej údržby, zariadenie vykoná ekvalizačné nabíjanie za účelom vyrovnania olovených článkov, aby sa zabránilo vrstveniu elektrolytu vo vnútri článkov.

Balenie obsahuje
- Nabíjačku akumulátorov s 2m dlhým prívodným káblom
- STD2V vodeodolný kábel s očkami pre inštaláciu priamo na akumulátor
- 30AMPPZ kábel s krokodílovými svorkami
- Užívateľský manuál

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia.
Copyright © 2019 Deura. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je voľne šíriteľný softvér vydaný podľa GNU General Public License.